Diskuse k problematice čipování

Fórum nečipujte nás Fóra Nečipujte nás Diskuse k problematice čipování

Označeno štítky: ,

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #232
      moderator
      Moderátor

      Diskuse k problematice interního a externího čipování. Používáním tohoto fóra souhlasíte s jeho pravidly.

    • #233
      otakar
      Účastník

      Dobrý den, děkuji za založení nového fóra. Je tady ještě někdo, komu se paskvil novelizace veterinárního zákona zdá špatně vymyšlený?

      • #244
        petr
        Účastník

        Dobrý den, také se mi zdá, že se jedná o hloupý zákon. Petr

        • #246
          otakar
          Účastník

          Děkuji za Váš názor. Ota

    • #256
      Hanka
      Účastník

      Dobrý večer,mohla bych se Vás dotázat kdo mi zaručí,že můj pes nebude mít zdravotní problémy,po zavedení čipu ? Děkuji za odpověď .Hanka

    • #257
      moderator
      Moderátor

      Pěkný večer přeji, jelikož Vám to nikdo nezaručí, je naprosto neskutečné, že je čipování povinné a veřejná moc v ČR dále sveřepě odmítá přiznat jakékoliv možnosti, že by mohly čipy způsobit určitou medicínskou újmu.

    • #258
      Martin Stransky
      Účastník

      Dobré odpoledne ve spolek,
      neví někdo prosím jestli nejsou plánovaný nějaký změny ohledně povinnýho čipování našich čtyřnohých přátel? Zdraví Martin

    • #259
      moderator
      Moderátor

      Pěkný den Vám přeji, díky za Váš dotaz. „Čertíci“ nikdy nespí a proto očekávejte další zpřísňování legislativy pro všechny, kteří mají ještě vůbec odvahu cokoliv živého chovat. Doporučuji pravidelné sledování sněmovních tisků na psp.cz, dále záměry na vlada.cz a mediální výstupy ČTK a dalších médií. Pokud budete mít sám nějaké nové informace, tak je sem prosím dejte včetně odkazů na zdroje. Děkuji.

    • #260
      JF
      Účastník

      Dobrý den, neví náhodou někdo, jak se podařilo tento nesmyslný zákon zrušit na Slovensku? Nebylo by potřeba petice? Jak můžeme bojovat my, obyčejní lidé, kteří nesouhlasíme. Nevím, jestli fakt, že nedám svého psa čipovat jako boj stačí? V mém okolí pár lidí znám, ale většina čipovat ze strachu dala, přesto, že také nesouhlasí. Děkuji JF

      • Odpověď byla upravena před 4 roky, 6 měsíci uživatelem JF.
      • Odpověď byla upravena před 4 roky, 6 měsíci uživatelem JF.
      • #265
        Jaroslav Polivka
        Účastník

        Dobrý večer,
        děkuji za Váš podnět, jsem vděčný za každého, kdo má kritický názor na novelu veterinárního zákona ohledně povinného čipování pejsků. Domnívám se, že bojovat můžeme pouze tak, že se sjednotíme ve svém názoru a budeme ochotni společně vyjádřit svůj postoj před arogantními orgány veřejné moci. Co vím, tak Slováci nic moc, jak již uvedl admin (moderátor) tohoto fóra, zase to zavedli, ale takoví Poláci jsou v tomto ohledu daleko dále, pokud se nemýlím, mají čipování psíků DOBROVOLNÉ, to jsou jiní kabrňáci. Na Vaší třetí otázku odpovídám, že jako vyjádření postoje nečipovat svého psa nestačí, také jsem svého jorkšírka nedal čipovat a z principu udělám vše, abych odolal. Petici jsem také podepsal, ale to rozhodně nestačí, je nutné, abychom všichni vyvíjeli aktivitu, která je brzděna zejména strachem (sám mám také zatím strach jít do toho více a více publikovat), přesně jak jste uvedl, ve svém okolí mám lidi, kteří ze strachu podlehli, dokonce starého bezbranného čtrnáctiletého psa dovlekli na veterinu. Paskvil novely má mnoho nedostatků, nikdo mi zatím dostatečně neodpověděl na to, proč zákon nebere v potaz individualitu zvířete a chovatele, přece není to samé čipovat např. čivavu nebo amerického pitbulteriéra, i když toto není úplně správný příklad, i pitbulteriéra lze vychovat na mazlíčka. Nikdo mi nevysvětlil, proč se zákon vztahuje i na psy narozené před účinností tohoto zákona, nikdo mi také nevysvětlil, jak prokázat případnou újmu způsobenou očipováním a jak požadovat případnou kompenzaci (kterou penězi mnohdy stejně nelze vyčíslit). A co je snad nejhorší? I když případně budete velmi silnou osobností, budete se potýkat s pochopitelným strachem veterináře očkovat, to znamená novela nepřímo ohrožuje všechny lidi a zvířata potenciálním šířením nemocí. Naštěstí už se objevují veterináři, kteří naočkují s poučením, že za nesplnění nesmyslné povinnosti očipování hrozí pokuta 50 tis. Kč. Omlouvám se za dlouhý příspěvek. S pozdravem Jaroslav Polívka Mělnicko

    • #263
      moderator
      Moderátor

      Dobrý večer, na Slovensku se podařilo zákon dvakrát zvrátit. Nakonec však prošel, jelikož se změnila politická situace. Tedy Slovensko nakonec stejně povinně čipuje. Petice a zájem médií pomohl jen na chvíli. V Česku a v celé EU existuje ohromně silná lobby, která disponuje masívním množstvím financí, jejímž cílem je likvidace jakýchkoliv svobodných chovů. Bohužel jedinou možností je buď masívní lidová angažovanost, podpora médií a ještě silnější lobbing. Jinak se to nezmění a situace bude dále rok od roku eskalovat. Petici proti povinnému čipování můžete podepsat třeba zde: https://www.petice.com/petice_proti_trvalemu_oznacovani_-_cipovani_psu__ted_ostrava

    • #264
      JF
      Účastník

      Děkuji za odpověď. Tuto petici jsem podepsala a sdílela již dříve. Tak nezbývá, než žít ve strachu, jestli na nás přijdou a budou vymáhat pokuty. Jsem znechucená touto totalitní dobou. My měli psy i kočky doma vždy, ale nyní už bych si další zvíře asi raději nepořídila. Mám velkou averzi k čipování a svého sedmiletého psa nedám. Ale nevím, jestli bych měla dostatek sil pokračovat v dalších letech v boji za další domácí mazlíčky. Nehledě na to, že se dnes už asi pejsek bez čipu sehnat nedá, ať štěně z chovné stanice nebo pejsek z útulku😢.
      Moc Vám děkuji, že se touto problematikou zabýváte a pomáháte bezbranným živým tvorům. JF

    • #266
      JF
      Účastník

      Děkuji za Váš příspěvek a naprosto se vším, co píšete, souhlasím. Snažím se alespoň šířit informace o nebezpečí a nefunkčnosti čipování mezi lidmi. Některé se mi podařilo přesvědčit.
      Mám strach se veřejně angažovat a upozorňovat na sebe, ale svého psa čipovat nedám i kdybych se měla nechat zavřít. Naše paní vetetinářka nám pejsky naočkuje i bez čipu. Myslím, že existují i rozumní veterináři, ale musíme si je najít. Věřím, že dobro nakonec zvítězí nad zlem a zákon bude zrušen nebo alespoň pozměněn. Děkuji za Váš zájem a aktivitu v této problematice J. F.

    • #269
      ruda
      Účastník

      Dobry den, muj přispěvek je nekonstruktivni, omluva, ale musim si ulevit, začinam tendle naš stat pro blby zakony nesnašet. Ruda

    • #270
      JF
      Účastník

      Mám stejný pocit, totalitní praktiky jsou zpátky😢

    • #271
      peggotka
      Účastník

      Dobrý den,

      obec, ve které nemám trvalý pobyt po mně chce přihlášení psa. Psa mám pořešeného jinde, což jim bylo sděleno – teď chtějí doklad. Na základě čeho toto po mně mohou požadovat, jestli tedy vůbec? Musím opravdu dokládat? Pejska mám v dlouhodobém hlídání, je hlášený jinde, na jinou osobu. Fakticky mi nemají, jak dokázat, zda je to můj/není můj pes. Jak mohu prosím v této věci reagovat? Řešit a dokládat obci nic nechci kvůli vztahům, především pak ochraně psa.

      Mockrát děkuji za odpověď

      Iva

    • #273
      moderator
      Moderátor

      Dobrý den Vám přeji,

      Vámi zmiňovaná problematika spadá do působnosti správy Vašeho města nebo obce. Obec/město má právo spravovat své věci ve své působnosti mj. tzv. podzákonnými právními předpisy, kam spadají také městské/obecní vyhlášky. Jestliže je tedy v místě Vašeho bydliště platná vyhláška regulující identifikaci a poplatky ze psů (mohou být třeba i dvě a je třeba se doptat nebo na webu najít nejaktuálnější verzi), pak má obec/město právo vykonávat prostřednictvím městské policie nebo svých jiných úředních osob dodržování této vyhlášky a z výše uvedeného titulu můžete být vyzvána například k doložení dokladu o tom, že je u Vás pejsek (Váš nebo cizí) pouze na „návštěvě“ po určitou dobu a jinak u Vás trvale nepřebývá. V takové situaci by Vám většinou poplatková ani jiná registrační povinnost neměla v místě Vašeho bydliště vzniknout, nicméně záleží na konkrétním znění Vašich místních předpisů. Přeji Vám vše dobré a děkuji Vám za Váš zájem o danou problematiku. Moderátor fóra Necipujtenas.CZ.

      • Odpověď byla upravena před 4 roky, 6 měsíci uživatelem moderator. Důvod: překlepy
    • #276
      Jaroslav Polivka
      Účastník

      Uplynul tomu rok, kdy v účinnost vešla „zmetek“ novela veterinárního zákona (o povinném čipování psů), která naprosto nezohledňuje individuální potřeby poctivých a odpovědných majitelů, nereflektuje specifika různých plemen, stáří psů a zákonitosti přirozeného práva vůbec.

      Nyní čelíme větším starostem, které jsou způsobeny pandemií Covid19, takže by se na první pohled mohlo zdát, že pro oponenty uvedeného zpackaného zákona jde o příznivý stav, protože pandemie odvádí pozornost od dodržování tohoto nesmyslného nařízení. Ve skutečnosti tomu tak není, protože nikdo rozumný a s dobrým srdcem si nepřeje oběti pandemie, rozdělení společnosti, ekonomické problémy obyčejných lidí (pro ty, co mne budou chytat za slovo, obyčejní člověk = průměrný zaměstnanec) a zmatečné zákazy naší vlády. Tím, že je pozornost soustředěna na Covid, je v současné době takřka nemožné prosadit zrušení povinného čipování, jednoduše proto, protože nyní se tím nikdo nebude chtít zabývat.

      Přestože pozornost je dnes jinde, dovolte mi, abych třeba někoho podobně smýšlejícího inspiroval. Jsem i po roce od zavedení uvedené debilní novely zákona věrný své myšlence a odhodlání nepodlehnout diktátu a nesmyslnému nátlaku. Jsem zodpovědný amatérský chovatel malého jorkširského teriéra, který chce očkováním psa chránit sebe, ostatní a svého psíka. A hle, minulý rok jsem se od své zvěrolékařky dozvěděl, že pokud svého psa před příštím očkováním nenechám očipovat, očkování příště neprovede. „Skvělé“, debilní novela zákona vlastně brání zodpovědným majitelům, kteří mají z čipování obavy, svého psa očkovat. Měl jsem velké obavy z toho, jak vyřeším očkování svého gaučového psíka, když jsem silný odpůrce povinného čipování zejména malých „gaučových“ psů. Měl jsem obavy, že podlehnu strachu a nátlaku, kterému zbytečně podlehlo mnoho lidí v mém okolí. Naštěstí jsem vytrval, neunáhlil jsem se a postupně dotazoval veterináře v okolí – podařilo se. Našel jsem paní doktorku, která s poučením, že sice čipování důrazně doporučuje, že případnou odpovědnost za neočipování ponesu já, mého psa naočkovala i bez nesmyslného očipování. Vzhledem k tomu, že celou dobu, co psíka mám (5 let), se mi nikam nezaběhl a nikdy nebyl žádný problém ani konflikt, řádně po něm uklízím, je řádně nahlášen, poplatky uhrazeny, tak nemám problém ani na obecním úřadě, pana starostu zajímalo akorát očkování proti vzteklině a leptospiróze a s tím čipem se to nějak „okecalo“. Třeba budu někoho inspirovat, přeji hodně zdraví a pohody do nového roku všem zodpovědným chovatelům pejsků a lidičkám z iniciativy necipujtenas.cz.

      Jaroslav Mělnicko

      spřízněná duše a spolupracovník necipujtenas.cz

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.